MENU:
DDOM - TWOJA DROGA DO ZDROWIA – POKAZUJE SKUTECZNOŚĆ

Są pierwsze, optymistyczne wnioski z funkcjonowania Dziennego Domu Opieki Medycznej w Wierzchosławicach. Zdaniem pracującej w placówce lek. Iwony Kurowskiej  – specjalisty geriatry nowa forma opieki świetnie wpisuje się w potrzeby, wypełniając lukę w dotychczasowym systemie. Już po pierwszych tygodniach zaobserwowano wymierne efekty w terapii. Wiadomo też, dla jakich pacjentów ta forma opieki niesie najwięcej korzyści.

 

Zdaniem osób zatrudnionych w placówce, która została uruchomiona 1 grudnia, już widać poprawę, dotyczącą czynności ruchowej wielu pacjentów. - Ponadto u części osób zmodyfikowaliśmy terapię. Dokonaliśmy przeglądu leków, ponieważ mamy w zespole także farmaceutę, który służy pomocą w zakresie interakcji lekowych, więc staramy się eliminować to, co jest niepotrzebne. I u wielu osób mamy lepszą kontrolę nad nadciśnieniem, lepszą kontrolę cukrzycy, mamy też osobę z odleżynami i odnotowaliśmy postępy, jeśli chodzi o gojenie ran – tłumaczy Iwona Kurowska. Dodaje ona, że podopieczni stworzyli zgrany zespół, w którym dobrze postępuje proces socjalizacji.

 

Pacjenci rozwijają umiejętności manualne, chętnie pracują nad różnymi wyzwaniami plastycznymi, są zainteresowani ćwiczeniami muzycznymi i dzięki wsparciu psychologicznemu stopniowo się otwierają, informując o swojej sytuacji. Ponieważ ich kłopoty zdrowotne są różnej natury, zaczynając od ograniczeń ruchowych przez obciążenia internistyczne, psychologiczne po socjalne, w zespole, prócz lekarzy specjalistów geriatry i rehabilitacji są także: psycholog, logopeda, terapeuta zajęciowy, fizjoterapeuta, dietetyk, opiekunowie medyczni i pielęgniarki. Dlatego właśnie DDOM można szczególnie polecić pacjentom, którzy mają wiele problemów medycznych. Zazwyczaj takie osoby korzystają z usług wielu lekarzy. Zdarza się, że brakuje koordynacji tych działań. Tymczasem zespół DDOM realizuje całościowe, holistyczne spojrzenie na kłopoty zdrowotne, patrząc także na pacjenta w aspekcie jego rodziny czy środowiska. Ponadto Dzienny Dom może być szczególnie polecany dla osób z umiarkowaną niepełnosprawnością.

 

Chodzi o niepełnosprawność ruchową i funkcjonalną. Placówka dysponuje rozbudowanym działem rehabilitacji, wyposażonym w specjalistyczny sprzęt, który umożliwia przeprowadzanie wielu zabiegów. DDOM zwiększa szanse powrotu do samodzielności seniorów, którzy z narastającymi trudnościami radzą sobie w codziennych czynnościach,  jak rozmawianie przez telefon czy gospodarowanie pieniędzmi. Kolejni pacjenci DDOM mogą zgłaszać się sami. Na kwalifikację do placówki mogą liczyć osoby po leczeniu w szpitalu, które zakończyło się w ciągu minionych 12 miesięcy. Ich sprawność powinna oscylować w zakresie od 40 do 60 punktów w tak zwanej skali Barthel . Realizacja projektu „Twoja droga do zdrowia”, dzięki któremu Centrum Zdrowia Tuchów uruchomiło DDOM w Wierzchosławicach jest finansowana z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach programu operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój”. Szczegółowe informacje można uzyskać telefonując pod numer  882 139 607.

Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o.
33-170 Tuchów ul. Szpitalna 1
Sekretariat
Tel. 14 65 35 101
Fax.14 65 35 104

Zapewniające intymność, komfortowe i bardzo dobrze wyposażone. Takie są nowe sale oddziału położniczego i neonatologicznego Centrum Zdrowia Tuchów.

 

Od 13 października będą już z nich korzystały młode matki. Otwarcie oddziałów oznacza zakończenie realizacji jednego z największych projektów inwestycyjnych ostatnich lat w Tuchowie pod hasłem „Nowoczesn

Bezpieczne wykonywane przy użyciu pierwszego w regionie, bardzo dokładnego, aparatu cyfrowego z niską dawką promieniowania RTG. Panie pomiędzy 50 a 69. rokiem życia mogą je wykonać bezpłatnie,  aby potwierdzić, że są zdrowe.

Centrum Zdrowia Tuchów  w ramach Zespołu Chirurgii Jednego Dnia wykonuje zabiegi polegające na usunięciu trzeciego migdałka. Operacje usunięcia trzeciego migdałka w Centrum Zdrowia Tuchów wykonują lekarze z wieloletnim stażem: lek. med. Urszula Horbacewicz - specjalista otolaryngolog oraz lek. med. otolaryngolog i specjalista audiolog - Przemysław Jarmoliński.  Zabiegi wykonywane są bezpłatnie w ramach kontraktu  z Narodowym Fundusz

Zabiegi usuwania zaćmy nowoczesną metodą fakoemulsyfikacji przeprowadza lek. med. Adam Słoka - specjalista w zakresie okulistyki. Posiadamy nowoczesny sprzęt, proponujemy  krótkie terminy, wykorzystujemy amerykańskie soczewki.  

 

 

 

 


To, co nas wyróżnia:

 

  • Wysokiej klasy specjaliści

Pracownia Tomografii Komputerowej jest najnowocześniejszym oddziałem diagnostycznym w Centrum Zdrowia Tuchów. Wyposażona została, w najlepszy w swojej klasie, 16-rzędowy tomograf Toshiba Aquilion wraz z dwumonitorową stacją lekarską i automatyczną strzykawką. Wielorzędowy tomograf zapewnia optymalne parametry skanowania, minimalną w pełni bezpieczną dla Pacjenta, dawkę promieniowania rentgenowskiego or

Rejestracja elektroniczna:
- wpisz swoje dane kontaktowe
- kliknij "wyślij"
- skonktaktujemy się z Tobą aby umówić się na najlepszy dla Ciebie termin