MENU:
KOALICJA DLA CZYSTEGO POWIETRZA ZAWARTA

Smog to realny problem, który ma fatalny wpływ na nasze zdrowie i jakość życia. Będziemy współpracować, aby go ograniczyć. Takie deklaracje padły podczas konferencji „Czyste powietrze. Jak to zrobić?”, w Domu Kultury w Tuchowie. Podpisano tam Koalicję na rzecz czystego powietrza w regionie tarnowskim. Jednym z jej elementów jest Program Badań Profilaktycznych Chorób Płuc, którego realizację rozpoczyna Centrum Zdrowia Tuchów.

 

W gronie założycieli koalicji znaleźli się: Grupa Powietrze Tuchów działająca jako Stowarzyszenie Eko Aura Małopolska, samorząd Tuchowa oraz Centrum Zdrowia Tuchów. Zadeklarowali oni wspólną realizację działań, służących poprawie jakości powietrza i podnoszenie wiedzy na temat zagrożeń, związanych z jego zanieczyszczeniem. Jednym z elementów konkretnych działań jest program badań, który uruchamia miejscowa spółka medyczna. Mieszkańcy Tuchowa i osoby często przebywające w mieście będą mogły bezpłatnie w przychodni szpitala CZT wykonać badanie spirometryczne – służące zdiagnozowaniu zmian w płucach i oskrzelach. Kiedy wyniki będą niepokojące pacjenci - po skorzystaniu z porady lekarskiej i uzyskaniu skierowania - będą wykonywali rtg klatki piersiowej bądź badanie tomograficzne.

 

Największym problemem w Tuchowie jest spalanie w domowych kotłowaniach paliw niskiej jakości, a nierzadko śmieci. Ekodoradca z Urzędu Miejskiego Wiktor Chrzanowski poinformował o dużym zainteresowaniu tuchowian trwającą akcją dofinansowania wymiany pieców i instalacji. Dotychczas wpłynęło 600 wniosków od zainteresowanych osób. Ekodoradca opowiedział też o sytuacjach, w których upoważnieni przez burmistrza urzędnicy interweniowali u mieszkańców spalających śmieci. Coraz częściej informacje takie przekazują sąsiedzi.

 

Konferencja w tuchowskim kinie wzbudziła duże zainteresowanie mieszkańców. Głównym organizatorem było Stowarzyszenie Eko Aura Małopolska. Maciej Sajdak z zarządu opowiadał o tym, jak grupa mieszkańców, zaniepokojona ostatnim raportem Światowej Organizacji Zdrowia, pokazującym duże zanieczyszczenie powietrza w ich mieście, spotkała się dzięki portalowi społecznościowemu i postanowiła działać.           -Chodzi nam o to, by poprawić jakość życia przede wszystkim naszym dzieciom - tłumaczył. Działacze zaczęli na własną rękę weryfikować oficjalne badania i prowadzić szeroką akcję informacyjną w internecie, ostrzegając o nasileniu zanieczyszczeń.

 

Sygnatariusze koalicji zadeklarowali jej otwarty charakter  i zamiar przyjmowania kolejnych członków. Goście konferencji mogli się częstować jabłkami, a na koniec wszyscy mogli zabrać opakowanie ekologicznego brykietu.

Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o.
33-170 Tuchów ul. Szpitalna 1
Sekretariat
Tel. 14 65 35 101
Fax.14 65 35 104

Zapewniające intymność, komfortowe i bardzo dobrze wyposażone. Takie są nowe sale oddziału położniczego i neonatologicznego Centrum Zdrowia Tuchów.

 

Od 13 października będą już z nich korzystały młode matki. Otwarcie oddziałów oznacza zakończenie realizacji jednego z największych projektów inwestycyjnych ostatnich lat w Tuchowie pod hasłem „Nowoczesn

Bezpieczne wykonywane przy użyciu pierwszego w regionie, bardzo dokładnego, aparatu cyfrowego z niską dawką promieniowania RTG. Panie pomiędzy 50 a 69. rokiem życia mogą je wykonać bezpłatnie,  aby potwierdzić, że są zdrowe.

Centrum Zdrowia Tuchów  w ramach Zespołu Chirurgii Jednego Dnia wykonuje zabiegi polegające na usunięciu trzeciego migdałka. Operacje usunięcia trzeciego migdałka w Centrum Zdrowia Tuchów wykonują lekarze z wieloletnim stażem: lek. med. Urszula Horbacewicz - specjalista otolaryngolog oraz lek. med. otolaryngolog i specjalista audiolog - Przemysław Jarmoliński.  Zabiegi wykonywane są bezpłatnie w ramach kontraktu  z Narodowym Fundusz

Zabiegi usuwania zaćmy nowoczesną metodą fakoemulsyfikacji przeprowadza lek. med. Adam Słoka - specjalista w zakresie okulistyki. Posiadamy nowoczesny sprzęt, proponujemy  krótkie terminy, wykorzystujemy amerykańskie soczewki.  

 

 

 

 


To, co nas wyróżnia:

 

  • Wysokiej klasy specjaliści

Pracownia Tomografii Komputerowej jest najnowocześniejszym oddziałem diagnostycznym w Centrum Zdrowia Tuchów. Wyposażona została, w najlepszy w swojej klasie, 16-rzędowy tomograf Toshiba Aquilion wraz z dwumonitorową stacją lekarską i automatyczną strzykawką. Wielorzędowy tomograf zapewnia optymalne parametry skanowania, minimalną w pełni bezpieczną dla Pacjenta, dawkę promieniowania rentgenowskiego or

Rejestracja elektroniczna:
- wpisz swoje dane kontaktowe
- kliknij "wyślij"
- skonktaktujemy się z Tobą aby umówić się na najlepszy dla Ciebie termin