MENU:
ŚRODOWISKOWY CERTYFIKAT CZT

Centrum Zdrowia Tuchów, które przystąpiło niedawno do koalicji antysmogowej, systematycznie ogranicza swoje oddziaływanie na środowisko. Potwierdził to audit, dotyczący ponownego uzyskania certyfikatu zgodności z normą ISO 14001 -2004. We wnioskach audytorzy stwierdzili, że wymogi systemu zarządzania środowiskowego są w spółce nie tylko konsekwentnie stosowane, ale też ciągle doskonalone.

 

W stosunku do poprzedniego procesu oceny pojawiły się nowe obszary, które uzyskały pozytywne noty. Należy do nich uruchomienie  świadczeń w Dziennym Domu Opieki Medycznej, ale też zainstalowanie systemu oszczędności wody i  uruchomienie centralnej sterylizatorni. Jednym z celów określonych w polityce zintegrowanego systemu zarządzania było zmniejszenie zużycia zasobów naturalnych. Właściwie zdefiniowane zostały także programy realizacji poszczególnych celów. Dotyczy to np. zamierzenia wprowadzenia oszczędności zużycia gazu o 5 %,  w stosunku do poprzedniego sezonu grzewczego. - W sumie w spółce wyznaczyliśmy aż 18 tak zwanych aspektów znaczących. Tutaj zaliczamy np. odpady medyczne, zużycie prądu czy gazu,  zużycie papieru i tonerów – tłumaczy pełnomocnik do spraw Zintegrowanego Systemu Zarządzania CZT Jolanta Obrzut. Audytorzy potwierdzili, że na bieżąco składane są właściwie raporty dotyczące oddziaływaniu na środowisko. Spółka sporządza bardzo szczegółowe analizy, dotyczące wytwarzanych odpadów czy środków zużytych do dezynfekcji. Potwierdzono, że na terenie szpitala rodzinnego, przychodni i jednostek podległych konsekwentnie stosowane są zasady segregacji odpadów. W trakcie audytu recertyfikującego  zidentyfikowano nowe aspekty środowiskowe. Dotyczą one postępowania ze zużytymi filtrami w systemie wentylacji mechanicznej oraz zużycia ciekłego azotu i dwutlenku węgla w Centrum Rehabilitacji do zabiegów krioterapii.

 

Zakres świadczeń, który podlegał ocenie był bardzo szeroki. Prócz leczenia szpitalnego, podstawowej opieki zdrowotnej, nocnej i świątecznej opieki oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej dotyczył on także świadczeń w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym,  rehabilitacji;  stomatologii i  medycyny pracy. Ponadto audytorzy przyglądali się także opiece psychiatrycznej i psychologicznej, leczeniu uzależnień i świadczeniom z zakresu diagnostyki medycznej.

Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o.
33-170 Tuchów ul. Szpitalna 1
Sekretariat
Tel. 14 65 35 101
Fax.14 65 35 104

Zapewniające intymność, komfortowe i bardzo dobrze wyposażone. Takie są nowe sale oddziału położniczego i neonatologicznego Centrum Zdrowia Tuchów.

 

Od 13 października będą już z nich korzystały młode matki. Otwarcie oddziałów oznacza zakończenie realizacji jednego z największych projektów inwestycyjnych ostatnich lat w Tuchowie pod hasłem „Nowoczesn

Bezpieczne wykonywane przy użyciu pierwszego w regionie, bardzo dokładnego, aparatu cyfrowego z niską dawką promieniowania RTG. Panie pomiędzy 50 a 69. rokiem życia mogą je wykonać bezpłatnie,  aby potwierdzić, że są zdrowe.

Centrum Zdrowia Tuchów  w ramach Zespołu Chirurgii Jednego Dnia wykonuje zabiegi polegające na usunięciu trzeciego migdałka. Operacje usunięcia trzeciego migdałka w Centrum Zdrowia Tuchów wykonują lekarze z wieloletnim stażem: lek. med. Urszula Horbacewicz - specjalista otolaryngolog oraz lek. med. otolaryngolog i specjalista audiolog - Przemysław Jarmoliński.  Zabiegi wykonywane są bezpłatnie w ramach kontraktu  z Narodowym Fundusz

Zabiegi usuwania zaćmy nowoczesną metodą fakoemulsyfikacji przeprowadza lek. med. Adam Słoka - specjalista w zakresie okulistyki. Posiadamy nowoczesny sprzęt, proponujemy  krótkie terminy, wykorzystujemy amerykańskie soczewki.  

 

 

 

 


To, co nas wyróżnia:

 

  • Wysokiej klasy specjaliści

Pracownia Tomografii Komputerowej jest najnowocześniejszym oddziałem diagnostycznym w Centrum Zdrowia Tuchów. Wyposażona została, w najlepszy w swojej klasie, 16-rzędowy tomograf Toshiba Aquilion wraz z dwumonitorową stacją lekarską i automatyczną strzykawką. Wielorzędowy tomograf zapewnia optymalne parametry skanowania, minimalną w pełni bezpieczną dla Pacjenta, dawkę promieniowania rentgenowskiego or

Rejestracja elektroniczna:
- wpisz swoje dane kontaktowe
- kliknij "wyślij"
- skonktaktujemy się z Tobą aby umówić się na najlepszy dla Ciebie termin