MENU:
POWITAJMY ZDROWO WIOSNĘ

Kiedy częściej śpiewają ptaki a trawa staje się zielona także i my po zimie zwiększamy aktywność.  Organizm  domaga się przebywania w słońcu, na świeżym powietrzu. Aby być przekonanym, że jesteśmy na to odpowiednio przygotowani warto upewnić się we własnym zdrowiu. Okazja do tego będzie 24 i 25 marca w Tarnowie w godz. od 12:00 do 17:00. Cykl badań pod hasłem „Powitajmy zdrowo wiosnę” organizuje Centrum Zdrowia Tuchów - Dąbrowa Tarnowska – Wierzchosławice w Centrum Handlowym Świt.

 

Diagnostyka dla wszystkich

 

Aby dobrze zacząć wiosnę z energią i wigorem warto już dzisiaj sprawdzić to, co mamy zbadać jutro. Na stanowiskach medycznych można będzie skontrolować  np. poziom glukozy we krwi. Nieprawidłowości w tym zakresie mogą świadczyć chociażby o stanach przedcukrzycowych, czy nawet cukrzycy. Na tę chorobę cierpi w Polsce blisko 3 mln osób, jednak ponad jedna czwarta nie wie, że jest chora. Zbadanie poziomu cukru zaleca się zwłaszcza osobom z nadwagą oraz w wieku powyżej 40 lat. Ponadto wykonywane będą pomiary ciśnienia tętniczego. Typowe objawy nadciśnienia to uderzenia ciepła, zaczerwienienie twarzy, ale też zawroty głowy, szum w uszach, bezsenność czy duszność. Mogą one sygnalizować początek choroby, dlatego warto regularnie dokonywać pomiarów, aby możliwie najwcześniej wykryć ewentualne nieprawidłowości.  Wysokie ciśnienie jest czynnikiem ryzyka udaru mózgu i zawału  serca, ale może się też przyczynić do osłabienia nerek i wzroku.

 

Dla planujących powiększenie rodziny

 

Propozycje medyczne będą też odpowiedzią na zwiększoną liczbę urodzin dzieci w kraju. Dane za styczeń pozwalają oczekiwać, że w tym roku przyjdzie na świat ponad 400 tys. dzieci, najwięcej od siedmiu lat. Potwierdzają to statystyki  z porodówek Centrum Zdrowia. W Tuchowie w styczniu wzrosła liczba urodzeń, w Dąbrowie Tarnowskiej statystyki tego miesiąca były lepsze o 50%  w stosunku do roku ubiegłego. W sumie do połowy marca w obu miejscach przyszło już na świat ponad 470 maluszków.  Dlatego wśród zaplanowanych działań znajdą się propozycje dla pań, które spodziewają się dziecka. Będą one mogły bezpłatnie wykonać USG 4D brzucha , a nawet zabrać zarejestrowany obraz maluszka do domu. Realizację tych badań rozpocznie ordynator Oddziału Gin-Poł Centrum Zdrowia Tuchów lekarz specjalista ginekolog i położnik Szczepan Bartkiewicz. USG będzie można wykonać 24 marca w godz. 12ej do 14.30, a 25 marca w godz. od 14ej do 17ej. By się zarejestrować wystarczy zatelefonować pod numer 14 65 35 101.  Na pozostałe badania nie jest potrzebna rejestracja. Podczas zdrowego powitania wiosny nie zabraknie porad i konsultacji dla kobiet, które w przyszłości planują powiększenie rodziny. Zaplanowano spotkania z położną i wykładowcami szkoły rodzenia.

 

Pakiet senioralny

 

Osoby, które odwiedzą stanowiska medyczne będą mogły się dowiedzieć więcej na temat funkcjonowania Dziennego Domu Opieki Medycznej. Placówka zwiększająca szanse powrotu do samodzielności seniorów działa pilotażowo od kilku miesięcy w Wierzchosławicach. Już teraz jednak okazuje się zaskakująco dobrze spełniać pokładane w niej oczekiwania. Dzięki współpracy lekarzy wielu specjalności i pozostałej części personelu medycznego przy zastosowaniu holistycznego podejścia udało się poprawić stan zdrowia wielu podopiecznych. Pacjenci odczuli poprawę w zakresie sprawności ruchowej, lekarze uzyskali też lepszą kontrolę cukrzycy. Rozbudowany blok rehabilitacyjny wyposażony w specjalistyczny sprzęt pozwala na realizację wielu zabiegów usprawniających. Obecnie DDOM posiada komplet pacjentów. Przyjmowane są jednak zapisy na przyszłość. Wśród warunków przyjęcia jest hospitalizacja w ciągu minionego roku oraz ocena sprawności w tak zwanej skali Barthel, która powinna wynosić od 40 do 60 punktów. Podczas imprezy udzielane będą także informacje dotyczące funkcjonowania Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Dąbrowie Tarnowskiej.

 

Programy profilaktyczne

 

Na stanowiskach medycznych przekazywane będą informacje o programach profilaktycznych realizowanych przez Centrum Zdrowia, np. w zakresie profilaktyki raka piersi. W Tuchowie bezpłatne badania mammograficzne wykonało dotychczas ponad 5000 pań w wieku od 50. do 69. lat. W związku z tym, że spółka dysponuje bardzo dokładnym mammografem cyfrowym są na nim wykonywane także badania w tak zwanym etapie diagnostyki pogłębionej. Wykonują je w Tuchowie pacjentki innych placówek w sytuacji, jeśli wynik badania na etapie podstawowym dał powody do niepokoju. Podczas imprezy w Centrum Handlowym można się będzie zarejestrować na takie właśnie badania. Będą ponadto przyjmowane zapisy do udziału w programie przesiewowych badań kolonoskopowych. Bezpłatne badania profilaktyczne raka jelita grubego są wykonywane dla pacjentów w wieku od 50. do 65. lat. Program obejmuje także pacjentów w wieku 40. – 49. lat, którzy mają krewnych pierwszego stopnia z rozpoznaniem takiej choroby. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy Centrum Zdrowia Tuchów wykonało już ponad 400 takich badań. W przesiewowych badaniach populacyjnych można wykrywać chorobę w najwcześniejszej, bezobjawowej fazie. Diagnozowane są pierwsze zmiany, czyli polipy, z których w ciągu lat może się rozwinąć nowotwór złośliwy. Dodatkową zaletą kolonoskopii jest to, że wykryte polipy  można od razu usunąć. Badanie służy zatem  nie tylko diagnostyce  raka, ale też zmniejszeniu liczby nowych zachorowań.

Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o.
33-170 Tuchów ul. Szpitalna 1
Sekretariat
Tel. 14 65 35 101
Fax.14 65 35 104

Zapewniające intymność, komfortowe i bardzo dobrze wyposażone. Takie są nowe sale oddziału położniczego i neonatologicznego Centrum Zdrowia Tuchów.

 

Od 13 października będą już z nich korzystały młode matki. Otwarcie oddziałów oznacza zakończenie realizacji jednego z największych projektów inwestycyjnych ostatnich lat w Tuchowie pod hasłem „Nowoczesn

Bezpieczne wykonywane przy użyciu pierwszego w regionie, bardzo dokładnego, aparatu cyfrowego z niską dawką promieniowania RTG. Panie pomiędzy 50 a 69. rokiem życia mogą je wykonać bezpłatnie,  aby potwierdzić, że są zdrowe.

Centrum Zdrowia Tuchów  w ramach Zespołu Chirurgii Jednego Dnia wykonuje zabiegi polegające na usunięciu trzeciego migdałka. Operacje usunięcia trzeciego migdałka w Centrum Zdrowia Tuchów wykonują lekarze z wieloletnim stażem: lek. med. Urszula Horbacewicz - specjalista otolaryngolog oraz lek. med. otolaryngolog i specjalista audiolog - Przemysław Jarmoliński.  Zabiegi wykonywane są bezpłatnie w ramach kontraktu  z Narodowym Fundusz

Zabiegi usuwania zaćmy nowoczesną metodą fakoemulsyfikacji przeprowadza lek. med. Adam Słoka - specjalista w zakresie okulistyki. Posiadamy nowoczesny sprzęt, proponujemy  krótkie terminy, wykorzystujemy amerykańskie soczewki.  

 

 

 

 


To, co nas wyróżnia:

 

  • Wysokiej klasy specjaliści

Pracownia Tomografii Komputerowej jest najnowocześniejszym oddziałem diagnostycznym w Centrum Zdrowia Tuchów. Wyposażona została, w najlepszy w swojej klasie, 16-rzędowy tomograf Toshiba Aquilion wraz z dwumonitorową stacją lekarską i automatyczną strzykawką. Wielorzędowy tomograf zapewnia optymalne parametry skanowania, minimalną w pełni bezpieczną dla Pacjenta, dawkę promieniowania rentgenowskiego or

Rejestracja elektroniczna:
- wpisz swoje dane kontaktowe
- kliknij "wyślij"
- skonktaktujemy się z Tobą aby umówić się na najlepszy dla Ciebie termin