MENU:
PODZIĘKOWANIA DLA NACZELNEJ PIELĘGNIARKI

Wzruszeniom nie było końca. Długi ogonek osób, chcących wyrazić wdzięczność nie mógł się pomieścić w sali konferencyjnej. Po policzkach spadła niejedna łza. Ciepłe, żywe i serdeczne - jak główna bohaterka. Taki charakter miało spotkanie, związane z podziękowaniem Pani Jolancie Obrzut za wieloletnie pełnienie funkcji Naczelnej Pielęgniarki Centrum Zdrowia Tuchów. Pani Jola pozostaje w spółce, nadal będzie odpowiedzialna za utrzymywanie wysokich standardów jakości realizowanych świadczeń.

 

Podczas spotkania przypomniana została droga zawodowa Pani Joli, która pielęgniarką została w 1970 r. po ukończeniu 5-letniego  liceum medycznego. Jak wspomina w wyborze zawodu pomógł jej pobyt w szpitalu, na oddziale chirurgicznym, na który trafiła po niegroźnym wypadku komunikacyjnym. Cierpienie, które wtedy zobaczyła, rozbudziło pragnienie niesienia pomocy chorym. Karierę zawodową rozpoczęła w Klinice Chirurgii Państwowego Szpitala Klinicznego nr 4 w Katowicach na stanowisku pielęgniarki anestezjologicznej na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii. Po studiach na Wydziale Pielęgniarstwa Śląskiej Akademii Medycznej w 1979 r. obroniła pracę magisterską na temat: „Znaczenie hemodilucji śródoperacyjnej w zabiegach naczyniowych”. We wrześniu 1979 r. zawarła związek małżeński i od października 1979 na stałe jej los został związany się z tuchowską służbą zdrowia.

 

Początkowo pracowała na stanowisku pielęgniarki anestezjologicznej na sali operacyjnej ginekologiczno-położniczej. Następnie na stanowisku kierownika Działu Metodyczno- Organizacyjnego, ale w ciągłej gotowości do pracy na stanowisku pielęgniarki anestezjologicznej. W roku 1998 wygrała konkurs na stanowisko naczelnej pielęgniarki Zespołu Opieki Zdrowotnej w Tuchowie. Lubi powtarzać słowa swoich nauczycielek zawodu «Uczmy młodzież odróżniania dobra od zła, wrażliwości, zrozumienia, poszanowania uczuć i pragnień, by żyli i czuli rozumnie... Bo jeśli tego nie uczynimy, już dziś możemy wybrać sobie miejsce nad przepaścią, do której jutro starzy, chorzy zostaniemy zepchnięci przez pokolenie, któremu nie potrafimy przekazać wrażliwości na krzywdę i cierpienie.

 

Pani Jolu - raz jeszcze - za wielkie serce, kształcenie wielu z członków naszego zespołu, tysiące trudnych, ale i pasjonujących wspólnych chwil bardzo, bardzo dziękujemy.

Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o.
33-170 Tuchów ul. Szpitalna 1
Sekretariat
Tel. 14 65 35 101
Fax.14 65 35 104

Zapewniające intymność, komfortowe i bardzo dobrze wyposażone. Takie są nowe sale oddziału położniczego i neonatologicznego Centrum Zdrowia Tuchów.

 

Od 13 października będą już z nich korzystały młode matki. Otwarcie oddziałów oznacza zakończenie realizacji jednego z największych projektów inwestycyjnych ostatnich lat w Tuchowie pod hasłem „Nowoczesn

Bezpieczne wykonywane przy użyciu pierwszego w regionie, bardzo dokładnego, aparatu cyfrowego z niską dawką promieniowania RTG. Panie pomiędzy 50 a 69. rokiem życia mogą je wykonać bezpłatnie,  aby potwierdzić, że są zdrowe.

Centrum Zdrowia Tuchów  w ramach Zespołu Chirurgii Jednego Dnia wykonuje zabiegi polegające na usunięciu trzeciego migdałka. Operacje usunięcia trzeciego migdałka w Centrum Zdrowia Tuchów wykonują lekarze z wieloletnim stażem: lek. med. Urszula Horbacewicz - specjalista otolaryngolog oraz lek. med. otolaryngolog i specjalista audiolog - Przemysław Jarmoliński.  Zabiegi wykonywane są bezpłatnie w ramach kontraktu  z Narodowym Fundusz

Zabiegi usuwania zaćmy nowoczesną metodą fakoemulsyfikacji przeprowadza lek. med. Adam Słoka - specjalista w zakresie okulistyki. Posiadamy nowoczesny sprzęt, proponujemy  krótkie terminy, wykorzystujemy amerykańskie soczewki.  

 

 

 

 


To, co nas wyróżnia:

 

  • Wysokiej klasy specjaliści

Pracownia Tomografii Komputerowej jest najnowocześniejszym oddziałem diagnostycznym w Centrum Zdrowia Tuchów. Wyposażona została, w najlepszy w swojej klasie, 16-rzędowy tomograf Toshiba Aquilion wraz z dwumonitorową stacją lekarską i automatyczną strzykawką. Wielorzędowy tomograf zapewnia optymalne parametry skanowania, minimalną w pełni bezpieczną dla Pacjenta, dawkę promieniowania rentgenowskiego or

Rejestracja elektroniczna:
- wpisz swoje dane kontaktowe
- kliknij "wyślij"
- skonktaktujemy się z Tobą aby umówić się na najlepszy dla Ciebie termin