MENU:
CENTRUM ZDROWIA PARTNEREM MAGICZNEJ TORPEDY

Trwa kolejna edycja akcji pomocy podopiecznym rodzinnego domu dziecka z Katmandu, w dotkniętym trzęsieniem ziemi Nepalu. Podczas cyklu imprez w Tarnowie gromadzona są fundusze na kontynuację pomocy zapoczątkowanej w 2015r. Centrum Zdrowia Tuchów i Centrum Zdrowia Wierzchosławice ufundowały rehabilitacyjne zabiegi relaksacyjne, które zostaną wylicytowane podczas najbliższych imprez.

 

W 2015 r.  dzięki otwartym sercom ofiarodawców, dobroci i szczodrobliwości udało się zebrać ponad 7000 zł. Wszystkie pieniądze zostały przesłane do Katmandu i posłużyły do tego, aby choć trochę polepszyć ciężki los dzieci z domu dziecka. W lutym 2017 r. organizatorzy odwiedzili dzieci. Tutaj skrót ich dnia:

 

https://www.youtube.com/watch?v=AEUZV_JMUQA&feature=youtu.be

 

Obecnie w Papa’s Home mieszka 25 dzieci, unikając dzięki temu życia na ulicy. Mogą się uczyć, mieć marzenia i nadzieję, że kiedyś je spełnią. Jednak cały czas potrzebują pomocy. Dlatego zorganizowano kolejną Magiczną Torpedę, aby zebrać jak najwięcej pieniędzy, które będzie można przekazać Papa’s Home. Jeszcze do 1 kwietnia w Tarnowie odbywają się koncerty i spotkania  oraz „aukcje różności”

 

W programie pozostały:

 

Spotkanie z podróżnikami oraz aukcja charytatywna. 29 marca (środa) Teatr im. Ludwika Solskiego, Mała Scena, ul. Mickiewicza 4, godz. 18.00. Gośćmi „Opowieści z podróży” będą :

 

•Monika Radzikowska i Przemek Pakulniewicz. Prezentacja: „Przez Urianchaj i Mongolię – off- road bez samochodu”. Zaczyna się oczywiście na fejsie, bo jakby inaczej. Parę wiadomości i już łapiemy stopa na Syberii pędząc do Mongolii. Kraina ponoć niebezpieczna, wszyscy mówią, że już z niej nie wrócimy. Zapraszamy do opowieści gdzie zdradzimy czy udało nam się przeżyć. Opowieści o Syberii gdzie fizyka działa trochę inaczej. Opowieści o niezwykłych ludziach, szamanach i pradawnych kurhanach wielkich wodzów. Opowieści o Mongolii i absurdzie autostopowania na stepie. Miejscu gdzie nie ma dróg, a jedynie kierunki. O ludziach, którzy nie piją wody i mówią w wielu językach, chociaż znają tylko jeden. O gigantycznej przestrzeni i dzikich zwierzętach. Gotowi? Bo my nie możemy się już doczekać! Monika Radzikowska. Jest archeologiem i ma na to papiery, poza tym także edukatorem, rowerzystą, piechurem, autostopowiczem, pasażerem, włóczykijem, i ogólnie człowiekiem, który lubi wędrować w różne miejsca tego kraju i świata – i na to papierów nie ma, ale za to trochę doświadczenia. Przejechała autostopem m.in. spory kawał Rosji, Gruzji, Islandii i Norwegii, a ostatnio także Mongolii. W ostatnim czasie pisze i organizuje warsztaty dla dzieci. Prowadzi bloga wplecakuniesione.blogspot.comPrzemek Pakulniewicz. Wołają na mnie Przemek. Od 27 lat permanentnie się uśmiecham. Czasem zakrawa to wręcz o defekt genetyczny. Wierszyki i kabarety za młodu. Wiecznie pędzę. Ponad 20 prac za mną, bo nuda. Dwa lata firmy, masażysta, no ale nuda. Wyjazd za granicę. Szkocja pięknie, fajnie ale nuda. Biegam, wspinam się i marzę o wysokich górach. Podróżuję bo wtedy się nie nudzę nawet jak jest nuda. Aktualna wizja na życie? Podróże i międzynarodowa praca z młodzieżą. Marzy mi się organizować wymiany młodzieżowe z ramienia Ersamus + itp. Jedynie strach, bo nuda czyha…

 

•Paweł Kunz – dziennikarz największego polskiego portalu dla podróżników Fly4free.pl. Prezentacja pt. „Podróż niejedno ma imię”. Podróżować można na wiele sposobów. A wraz z wiekiem, zmieniamy tylko zawartość plecaka. Paweł Kunz, dziennikarz-podróżnik z portalu Fly4free.pl, coś o tym wie. Samotnie odwiedził ponad 100 państw świata, był w tym największym (Rosja), najmniejszym (Watykan) i w tym podobno najważniejszym (Stany Zjednoczone). Przejechał pustynię Takla-Makan, włóczył się po Jedwabnym Szlaku, ganiał po Arktyce w poszukiwaniu zorzy polarnej, zawiózł pomoc humanitarną do domów dziecka w Kirgistanie. Szukał wampirów w rumuńskich zamkach, potwora z Loch Ness w Szkocji, śladów zamachu przy granicy Gruzji z Osetią Południową, uciekał przed wojskiem w tureckich górach. Nie spał w Spale, lecz pił w Pile. Był i w Piekle i w Niebie (oba w gminie Końskie). A od kilku lat prawie wszędzie zabiera ze sobą trzy blondynki, w tym dwie MOCNO niepełnoletnie, udowadniając, że z dziećmi da się wyruszyć w każdą drogę. Wyruszcie z nim!

 

•Tomasz Jakimiuk – laureat Kolosów 2016 (największych w Europie Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów), które odbyły się 10-12 marca 2017 w Gdyni : Nagroda Publiczności oraz Nagroda Dziennikarzy. Prezentacja pt. „ Z Podlasia do Chin na hulajnodze”. Samotna wyprawa hulajnogą i autostopem za garść złotówek przez Ukrainę, Rosję, Mongolię i Chiny, aż po Wyżynę Tybetańską. 105 dni w drodze liczącej łącznie ponad 18.

Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o.
33-170 Tuchów ul. Szpitalna 1
Sekretariat
Tel. 14 65 35 101
Fax.14 65 35 104

Zapewniające intymność, komfortowe i bardzo dobrze wyposażone. Takie są nowe sale oddziału położniczego i neonatologicznego Centrum Zdrowia Tuchów.

 

Od 13 października będą już z nich korzystały młode matki. Otwarcie oddziałów oznacza zakończenie realizacji jednego z największych projektów inwestycyjnych ostatnich lat w Tuchowie pod hasłem „Nowoczesn

Bezpieczne wykonywane przy użyciu pierwszego w regionie, bardzo dokładnego, aparatu cyfrowego z niską dawką promieniowania RTG. Panie pomiędzy 50 a 69. rokiem życia mogą je wykonać bezpłatnie,  aby potwierdzić, że są zdrowe.

Centrum Zdrowia Tuchów  w ramach Zespołu Chirurgii Jednego Dnia wykonuje zabiegi polegające na usunięciu trzeciego migdałka. Operacje usunięcia trzeciego migdałka w Centrum Zdrowia Tuchów wykonują lekarze z wieloletnim stażem: lek. med. Urszula Horbacewicz - specjalista otolaryngolog oraz lek. med. otolaryngolog i specjalista audiolog - Przemysław Jarmoliński.  Zabiegi wykonywane są bezpłatnie w ramach kontraktu  z Narodowym Fundusz

Zabiegi usuwania zaćmy nowoczesną metodą fakoemulsyfikacji przeprowadza lek. med. Adam Słoka - specjalista w zakresie okulistyki. Posiadamy nowoczesny sprzęt, proponujemy  krótkie terminy, wykorzystujemy amerykańskie soczewki.  

 

 

 

 


To, co nas wyróżnia:

 

  • Wysokiej klasy specjaliści

Pracownia Tomografii Komputerowej jest najnowocześniejszym oddziałem diagnostycznym w Centrum Zdrowia Tuchów. Wyposażona została, w najlepszy w swojej klasie, 16-rzędowy tomograf Toshiba Aquilion wraz z dwumonitorową stacją lekarską i automatyczną strzykawką. Wielorzędowy tomograf zapewnia optymalne parametry skanowania, minimalną w pełni bezpieczną dla Pacjenta, dawkę promieniowania rentgenowskiego or

Rejestracja elektroniczna:
- wpisz swoje dane kontaktowe
- kliknij "wyślij"
- skonktaktujemy się z Tobą aby umówić się na najlepszy dla Ciebie termin