MENU:
ŚWIATŁOCZULI – CHOROBA BEZ WSTYDU - ELEMENTEM 3 MAJ SIĘ ZDRÓW FESTIVAL - REGULAMIN

Dostrzeżenie w chorobie prawdziwych emocji, które nie są chwilowym błyskiem flesza. Taki jest cel konkursu fotograficznego, inicjującego tegoroczną majówkę 3 MAJ SIĘ ZDRÓW Festival. Czasami jedno zdjęcie potrafi zastąpić sto słów. I na takie właśnie fotografie, pokazujące chorobę bez wstydu, czekają organizatorzy konkursu. Zdjęcia można zgłaszać do 25 kwietnia. Autorzy najlepszych prac mogą liczyć na nagrody pieniężne i dyplomy oraz możliwość eksponowania prac podczas finału imprezy.  Szczegóły i regulamin konkursu poniżej.

 

Konkurs odbywa się z inicjatywy pracowników Ośrodka Psychoterapii Centrum Zdrowia Tuchów. Jak mówi pracująca w Ośrodku psycholog Agnieszka Pytel głównym założeniem było pokazanie, że choroba, także psychiczna, to problem, którego często unika się w rozmowach. Zdarza się, że budzi ona wstyd, czy odrzucenie i daje poczucie odmienności. Tymczasem statystyki potwierdzają ogromną liczbę chorych, która co roku wzrasta. Problem dotyka wszystkich grup społecznych, niezależnie od wieku, wykształcenia czy pozycji materialnej. - Ideą konkursu jest przybliżenie tego, co często kryje się za objawami choroby, co tracimy chorując, za czym tęsknimy. Może nie zawsze umiemy nazwać te emocje. Myślę, że  poprzez zdjęcie łatwiej je wyrazić, taka forma daje możliwość szerszego spojrzenia – tłumaczy pomysłodawczyni konkursu.

 

Warto przypomnieć, że niemal trzy czwarte Polaków miewa poczucie bezradności, a ponad połowa twierdzi, że dostrzega u sienie symptomy depresji. Ośrodek Psychoterapii w Tuchowie pomaga osobom, które nie radzą sobie w relacjach zawodowych i rodzinnych czy nie potrafią pokonać codziennych trudności. Często powodem tego, że nie potrafimy się otworzyć jest właśnie depresja, schizofrenia lub inne formy lęków. Pacjenci Ośrodka leczą się korzystając ze świadczeń Dziennego Oddziału Psychiatrii, ale też z: Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradnia Psychologicznej, Zespołu Leczenia Środowiskowego i dwóch poradni leczenia uzależnień, do których trafią osoby uzależnione od: alkoholu, leków, narkotyków, ale także od hazardu, zakupów czy internetu. Opieką psychoterapeutyczną są otaczani także członkowie ich rodzin. Festival 3 MAJ SIĘ ZDRÓW zainicjowany przez Centrum Zdrowia Tuchów współorganizują: Fundacja Zdrowym Być,  Dom Kultury w Tuchowie oraz Stowarzyszenia „Eko – Aura Małopolska” Powietrze Tuchów. Partnerem organizacyjnym jest RDN Małopolska, a inicjatywie patronuje burmistrz Tuchowa Adam Drogoś.

 

Regulamin konkursu:

- Regulamin konkursu

Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o.
33-170 Tuchów ul. Szpitalna 1
Sekretariat
Tel. 14 65 35 101
Fax.14 65 35 104

Zapewniające intymność, komfortowe i bardzo dobrze wyposażone. Takie są nowe sale oddziału położniczego i neonatologicznego Centrum Zdrowia Tuchów.

 

Od 13 października będą już z nich korzystały młode matki. Otwarcie oddziałów oznacza zakończenie realizacji jednego z największych projektów inwestycyjnych ostatnich lat w Tuchowie pod hasłem „Nowoczesn

Bezpieczne wykonywane przy użyciu pierwszego w regionie, bardzo dokładnego, aparatu cyfrowego z niską dawką promieniowania RTG. Panie pomiędzy 50 a 69. rokiem życia mogą je wykonać bezpłatnie,  aby potwierdzić, że są zdrowe.

Centrum Zdrowia Tuchów  w ramach Zespołu Chirurgii Jednego Dnia wykonuje zabiegi polegające na usunięciu trzeciego migdałka. Operacje usunięcia trzeciego migdałka w Centrum Zdrowia Tuchów wykonują lekarze z wieloletnim stażem: lek. med. Urszula Horbacewicz - specjalista otolaryngolog oraz lek. med. otolaryngolog i specjalista audiolog - Przemysław Jarmoliński.  Zabiegi wykonywane są bezpłatnie w ramach kontraktu  z Narodowym Fundusz

Zabiegi usuwania zaćmy nowoczesną metodą fakoemulsyfikacji przeprowadza lek. med. Adam Słoka - specjalista w zakresie okulistyki. Posiadamy nowoczesny sprzęt, proponujemy  krótkie terminy, wykorzystujemy amerykańskie soczewki.  

 

 

 

 


To, co nas wyróżnia:

 

  • Wysokiej klasy specjaliści

Pracownia Tomografii Komputerowej jest najnowocześniejszym oddziałem diagnostycznym w Centrum Zdrowia Tuchów. Wyposażona została, w najlepszy w swojej klasie, 16-rzędowy tomograf Toshiba Aquilion wraz z dwumonitorową stacją lekarską i automatyczną strzykawką. Wielorzędowy tomograf zapewnia optymalne parametry skanowania, minimalną w pełni bezpieczną dla Pacjenta, dawkę promieniowania rentgenowskiego or

Rejestracja elektroniczna:
- wpisz swoje dane kontaktowe
- kliknij "wyślij"
- skonktaktujemy się z Tobą aby umówić się na najlepszy dla Ciebie termin