MENU:
ZABEZPIECZ TYŁY – BLISKO PÓŁ TYSIĄCA PRZEBADANYCH OSÓB

To jeden z programów profilaktycznych, który cieszy się największym powodzeniem. Po trzech miesiącach Centrum Zdrowia Tuchów wykonało już 40 % zabiegów diagnostycznych, zaplanowanych na ten rok. Z programu profilaktyki raka jelita grubego, uruchomionego pod koniec ubiegłego roku, skorzystało już prawie 500 osób. Zainteresowani mogą się rejestrować pod numerem telefonu 728 588 355.

 

Kolonoskopia jest badaniem umożliwiającym wykrycie guza wraz z ewentualnymi zmianami współwystępującymi. W trakcie badanie możliwe jest pobranie wycinków do badania histopatologicznego oraz usunięcie polipów wielkości do 10 mm. Wcześniej jednym z czynników, stanowiących barierę w realizacji programu był strach pacjentów przed bólem podczas badania. Obecnie wszyscy zainteresowani otrzymują znieczulenie. Jak pokazuje praktyka korzysta z niego ponad badanych 90 % osób. Podstawową przyczyną rezygnowania ze znieczulenia jest konieczność prowadzenia samochodu, bezpośrednio po zabiegu diagnostycznym.

 

Z badania mogą bezpłatnie skorzystać osoby w wieku 50 – 65 lat, niezależnie od wywiadu rodzinnego. Do jego wykonania są także kwalifikowane osoby w wieku 40 – 49 lat, które mają krewnego pierwszego stopnia, z rozpoznaniem raka jelita grubego. Ponadto do programu włączone są osoby młodsze od 25. roku życia, z rodzin z tak zwanym zespołem Lyncha, w których prawdopodobieństwo choroby jest wyższe, ze względu na uwarunkowania genetyczne.

 

Pacjenta na badanie kieruje lekarz rodzinny lub lekarz specjalista. Podczas rejestracji można uzyskać informacje niezbędne do tego, aby właściwie przygotować się do zabiegu. Żeby zapewnić dokładność i bezpieczeństwo badania jelito musi być puste. W tym celu na 1-3 dni przed badaniem powinno się przejść na płynną dietę.

 

Kolonoskopia jest skuteczną metodą zapobieganie onkologicznym zmianom jelita grubego. Po takim badaniu ryzyko zachorowania na raka jelita jest mniejsze o 60 proc.  Pozwala ono także wykryć stany przedrakowe, tzw. gruczolaki, które na ogół można usunąć podczas tego samego badania. Zapobiega to powstawaniu guzów złośliwych. Kolonoskopia powinna być wykonywa raz na dziesięć lat.

Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o.
33-170 Tuchów ul. Szpitalna 1
Sekretariat
Tel. 14 65 35 101
Fax.14 65 35 104

Zapewniające intymność, komfortowe i bardzo dobrze wyposażone. Takie są nowe sale oddziału położniczego i neonatologicznego Centrum Zdrowia Tuchów.

 

Od 13 października będą już z nich korzystały młode matki. Otwarcie oddziałów oznacza zakończenie realizacji jednego z największych projektów inwestycyjnych ostatnich lat w Tuchowie pod hasłem „Nowoczesn

Bezpieczne wykonywane przy użyciu pierwszego w regionie, bardzo dokładnego, aparatu cyfrowego z niską dawką promieniowania RTG. Panie pomiędzy 50 a 69. rokiem życia mogą je wykonać bezpłatnie,  aby potwierdzić, że są zdrowe.

Centrum Zdrowia Tuchów  w ramach Zespołu Chirurgii Jednego Dnia wykonuje zabiegi polegające na usunięciu trzeciego migdałka. Operacje usunięcia trzeciego migdałka w Centrum Zdrowia Tuchów wykonują lekarze z wieloletnim stażem: lek. med. Urszula Horbacewicz - specjalista otolaryngolog oraz lek. med. otolaryngolog i specjalista audiolog - Przemysław Jarmoliński.  Zabiegi wykonywane są bezpłatnie w ramach kontraktu  z Narodowym Fundusz

Zabiegi usuwania zaćmy nowoczesną metodą fakoemulsyfikacji przeprowadza lek. med. Adam Słoka - specjalista w zakresie okulistyki. Posiadamy nowoczesny sprzęt, proponujemy  krótkie terminy, wykorzystujemy amerykańskie soczewki.  

 

 

 

 


To, co nas wyróżnia:

 

  • Wysokiej klasy specjaliści

Pracownia Tomografii Komputerowej jest najnowocześniejszym oddziałem diagnostycznym w Centrum Zdrowia Tuchów. Wyposażona została, w najlepszy w swojej klasie, 16-rzędowy tomograf Toshiba Aquilion wraz z dwumonitorową stacją lekarską i automatyczną strzykawką. Wielorzędowy tomograf zapewnia optymalne parametry skanowania, minimalną w pełni bezpieczną dla Pacjenta, dawkę promieniowania rentgenowskiego or

Rejestracja elektroniczna:
- wpisz swoje dane kontaktowe
- kliknij "wyślij"
- skonktaktujemy się z Tobą aby umówić się na najlepszy dla Ciebie termin