MENU:
CENTRUM ZDROWIA TUCHÓW PARTNEREM TEDX TARNÓW

Czy przyszłość staje się teraz? Czy będzie tym, co dopiero się wydarzy? Na takie pytania odpowiedzi poszukają naukowcy, przedsiębiorcy z branży technologicznej, ludzie zajmujący się filmem, animatorzy wywodzący się z różnych środowisk. Spotkają się podczas pierwszej konferencji TEDx Tarnów 24 czerwca w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

 

Zainteresowanie spotkaniem jest tak duże, że przed kilkunastoma dniami zamknięto listę gości. Centrum Zdrowia Tuchów jest partnerem przedsięwzięcia i dołącza do grona takich marek jak Google, które patronują konferencjom tego typu. TED jest organizacją non-profit, zajmującą się tak zwanymi: ideami wartymi propagowania . Pomysł narodził się przed laty w Kalifornii, gdzie regularnie organizowano czterodniową konferencję. Obecnie TED obejmuje wiele projektów wspierających idee, zmieniające świat. Podczas konferencji zaproszeni myśliciele i działacze przedstawiają osiemnastominutowe wystąpienia, które są następnie udostępniane bezpłatnie na witrynie TED.com oraz na kanale TEDTalk w serwisie YouTube. Celem jest inspirowanie ludzi do propagowania nauki, jak również do zmiany otaczającej rzeczywistości, poprzez działania na rzecz rozwoju osobistego oraz wzmacniania  lokalnych społeczności. Organizatorzy deklarują, że ich zamiarem jest, aby inspiracje, które przyjdą do miasta z zewnątrz, przemieniły się w czyny. Podkreślają, że najważniejszym potencjałem miasta byli, są i będą ludzie.

 

Wśród prelegentów spotkania znaleźli się: Michał Leszek, twórca marki Kruger&Matz, który zajmująco potrafi opowiadać o pasji tworzenia, fascynacji, podejściu do marketingu i biznes, a także o świadomym wyborze drogi życiowej czy Piotr Sułkowski – doktor habilitowany nauk fizycznych, specjalizuje się w kwantowej teorii pola i teorii strun oraz w biofizyce. Jest on także pracownikiem naukowy, w California Institute of Technology , a w ramach   popularyzacji nauki koordynuje projekt „Zapytaj fizyka", w którym badacze odpowiadają na pytania internautów, a wybitni naukowcy wygłaszają wykłady popularnonaukowe.

 

W programie konferencji znalazł się także performance Katarzyny Górskiej zatytułowany ArsTechne, w którym biorąc pod uwagę dotychczasowe dokonania autorki można się spodziewać połączenie eksperymentalnej muzyki elektronicznej z wizualizacją, generowaną  przy użyciu fal dźwiękowych. Konferencję zakończy AfterParty.

Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o.
33-170 Tuchów ul. Szpitalna 1
Sekretariat
Tel. 14 65 35 101
Fax.14 65 35 104

Co roku na raka jelita grubego umiera w Polsce ponad 10 tys. osób. Badania profilaktyczne są jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia. Teraz badania przesiewowe raka jelita grubego będą jeszcze bardziej dostępne.

 

Rozpoczęła się bowiem realizacja programu  profilaktycznego „Szansa na zdrowie dla mieszkańców Małopolski”, realizowanego

Zapewniające intymność, komfortowe i bardzo dobrze wyposażone. Takie są nowe sale oddziału położniczego i neonatologicznego Centrum Zdrowia Tuchów.

 

Od 13 października będą już z nich korzystały młode matki. Otwarcie oddziałów oznacza zakończenie realizacji jednego z największych projektów inwestycyjnych ostatnich lat w Tuchowie pod hasłem „Nowoczesn

Bezpieczne wykonywane przy użyciu pierwszego w regionie, bardzo dokładnego, aparatu cyfrowego z niską dawką promieniowania RTG. Panie pomiędzy 50 a 69. rokiem życia mogą je wykonać bezpłatnie,  aby potwierdzić, że są zdrowe.

Centrum Zdrowia Tuchów  w ramach Zespołu Chirurgii Jednego Dnia wykonuje zabiegi polegające na usunięciu trzeciego migdałka. Operacje usunięcia trzeciego migdałka w Centrum Zdrowia Tuchów wykonują lekarze z wieloletnim stażem: lek. med. Urszula Horbacewicz - specjalista otolaryngolog oraz lek. med. otolaryngolog i specjalista audiolog - Przemysław Jarmoliński.  Zabiegi wykonywane są bezpłatnie w ramach kontraktu  z Narodowym Fundusz

Zabiegi usuwania zaćmy nowoczesną metodą fakoemulsyfikacji przeprowadza lek. med. Adam Słoka - specjalista w zakresie okulistyki. Posiadamy nowoczesny sprzęt, proponujemy  krótkie terminy, wykorzystujemy amerykańskie soczewki.  

 

 

 

 


To, co nas wyróżnia:

 

  • Wysokiej klasy specjaliści

Pracownia Tomografii Komputerowej jest najnowocześniejszym oddziałem diagnostycznym w Centrum Zdrowia Tuchów. Wyposażona została, w najlepszy w swojej klasie, 16-rzędowy tomograf Toshiba Aquilion wraz z dwumonitorową stacją lekarską i automatyczną strzykawką. Wielorzędowy tomograf zapewnia optymalne parametry skanowania, minimalną w pełni bezpieczną dla Pacjenta, dawkę promieniowania rentgenowskiego or

Rejestracja elektroniczna:
- wpisz swoje dane kontaktowe
- kliknij "wyślij"
- skonktaktujemy się z Tobą aby umówić się na najlepszy dla Ciebie termin