MENU:
PRZYSZŁOŚĆ STAJE SIĘ TERAZ – TEDX TARNÓW

Osiąganie sukcesu jest bardzo proste, każdy może to zrobić. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach. Takie przekonanie przestawił podczas pierwszej konferencji TEDx Tarnów Michał Leszek - twórca marki Kruger&Matz. Impreza, której oficjalnym partnerem było Centrum Zdrowia Tuchów, poświęcona była tak zwanym ideom wartym propagowania. Zaproszeni prelegenci w tarnowskim teatrze przedstawiali zakwalifikowanym uczestnikom kilkunastominutowe wystąpienia. Niebawem mają być one udostępnione bezpłatnie na witrynie TED.com oraz na kanale TEDTalk w serwisie YouTube.

 

Jednym z przywilejów sukcesu jest to, że ludzie chcą cię słuchać. Bardzo mi się to podoba, bo lubię mówić. Tak rozpoczął swoją prezentację prelegent nazywany polskim Steve Jobsem, , z coraz większym powodzeniem sprzedający telewizory, telefony, sprzęt audio i laptopy. Michał Leszek porównywał sytuacje człowieka, który chce odnieść sukces z dzieckiem, uczącym się chodzić.  - Wszystkim na tej sali się to udało, podobnie może być z sukcesem – przekonywał. Proponował systematyczne działanie i pełne skupienie uwagi na zamierzonym celu. Radził także, aby nie zrażać się trudnościami, które zazwyczaj pojawiają się na drodze.  Ciekawie o sztucznej inteligencji mówił Michał Wójcik, tegoroczny absolwent III LO w Tarnowie, który stanął na podium RobotChallenge – międzynarodowych zawodów robotów. W Wiedniu prezentował własne rozwiązania układu sterującego ruchem skonstruowanego przez siebie robota. Porównywał system nawigacji urządzenia do układu nerwowego człowieka. Zależność została oparta o założenie nagradzania sukcesów dodatkowymi informacjami, dostarczanymi systemowi elektronicznemu. Warto dodać, że Michał Wójcik po dwukrotnych sukcesach w czasie Olimpiady Astronomicznej w kraju był też uczestnikiem międzynarodowej Olimpiady Astronomicznej w Indiach.

 

W przerwie konferencji Katarzyna Górska podczas performanceu pod hasłem ArsTechne zaserwowała gościom konferencji sporą dawkę rytmicznej muzyki eksperymentalnej. Połączenie kilkunastu kineskopowych monitorów  z muzycznymi wzmacniaczami pozwoliło na emitowanie wizualnej wersji dźwięku, w podziale na określone częstotliwości.  Przypomnijmy, że celem TEDx było inspirowanie do propagowania nauki oraz zmiany rzeczywistości, poprzez działania na rzecz rozwoju osobistego i wzmacniania  lokalnych społeczności.

Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o.
33-170 Tuchów ul. Szpitalna 1
Sekretariat
Tel. 14 65 35 101
Fax.14 65 35 104

Co roku na raka jelita grubego umiera w Polsce ponad 10 tys. osób. Badania profilaktyczne są jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia. Teraz badania przesiewowe raka jelita grubego będą jeszcze bardziej dostępne.

 

Rozpoczęła się bowiem realizacja programu  profilaktycznego „Szansa na zdrowie dla mieszkańców Małopolski”, realizowanego

Zapewniające intymność, komfortowe i bardzo dobrze wyposażone. Takie są nowe sale oddziału położniczego i neonatologicznego Centrum Zdrowia Tuchów.

 

Od 13 października będą już z nich korzystały młode matki. Otwarcie oddziałów oznacza zakończenie realizacji jednego z największych projektów inwestycyjnych ostatnich lat w Tuchowie pod hasłem „Nowoczesn

Bezpieczne wykonywane przy użyciu pierwszego w regionie, bardzo dokładnego, aparatu cyfrowego z niską dawką promieniowania RTG. Panie pomiędzy 50 a 69. rokiem życia mogą je wykonać bezpłatnie,  aby potwierdzić, że są zdrowe.

Centrum Zdrowia Tuchów  w ramach Zespołu Chirurgii Jednego Dnia wykonuje zabiegi polegające na usunięciu trzeciego migdałka. Operacje usunięcia trzeciego migdałka w Centrum Zdrowia Tuchów wykonują lekarze z wieloletnim stażem: lek. med. Urszula Horbacewicz - specjalista otolaryngolog oraz lek. med. otolaryngolog i specjalista audiolog - Przemysław Jarmoliński.  Zabiegi wykonywane są bezpłatnie w ramach kontraktu  z Narodowym Fundusz

Zabiegi usuwania zaćmy nowoczesną metodą fakoemulsyfikacji przeprowadza lek. med. Adam Słoka - specjalista w zakresie okulistyki. Posiadamy nowoczesny sprzęt, proponujemy  krótkie terminy, wykorzystujemy amerykańskie soczewki.  

 

 

 

 


To, co nas wyróżnia:

 

  • Wysokiej klasy specjaliści

Pracownia Tomografii Komputerowej jest najnowocześniejszym oddziałem diagnostycznym w Centrum Zdrowia Tuchów. Wyposażona została, w najlepszy w swojej klasie, 16-rzędowy tomograf Toshiba Aquilion wraz z dwumonitorową stacją lekarską i automatyczną strzykawką. Wielorzędowy tomograf zapewnia optymalne parametry skanowania, minimalną w pełni bezpieczną dla Pacjenta, dawkę promieniowania rentgenowskiego or

Rejestracja elektroniczna:
- wpisz swoje dane kontaktowe
- kliknij "wyślij"
- skonktaktujemy się z Tobą aby umówić się na najlepszy dla Ciebie termin