MENU:
AKTUALNOŚCI

Witamy na stronie "Centrum Zdrowia Tuchów".

Dobra zabawa z profilaktyką medycznąponiedziałek, 22 maj. 2017

Ponad 70 osób, które skorzystały z różnego rodzaju świadczeń medycznych. Ponad 130 wykonanych zabiegów i badań. Taki jest bilans Białej Niedzieli z Centrum Zdrowia Tuchów w Karwodrzy. W imprezie integracyjnej brali udział członkowie rodzin uczestników zajęć w Domu Pomocy Społecznej, a także w Środowiskowym Domu Samopomocy oraz w Warsztatach Terapii Zajęciowej.

 

Jak się okazuje brak barier w dostępie do badań wcale nie zmniejsza zainteresowania, które towarzyszy ich wykonywaniu. Najwięcej uczestników spotkania w Karwodrzy zdecydowało się bowiem na zmierzenie ciśnienia. - Niewielu mniej chętnych mieliśmy na sprawdzeniu poziomu cukru we krwi – relacjonuje szefowa Zespołu Przychodni Centrum Zdrowia Tuchów Magdalena Gębica.  Sporym zainteresowaniem cieszyła się także spirometria. Zainteresowanie tymi badaniami wzrosło po tym, jak w Tuchowie zawiązała się koalicja działająca w zakresie poprawy stanu powietrza na Pogórzu. Zanieczyszczenia, które szczególnie w sezonie grzewczym dają się mieszkańcom we znaki, mogą powodować częstsze występowanie chorób układu oddechowego. Tymczasem to właśnie badanie spirometryczne pozwala na wczesne wykrycie różnych chorób płuc.

 

Goście imprezy w Karwodrzy chętnie korzystali także ze świadczeń rehabilitacyjnych. Pracownicy Ośrodka Rehabilitacji CZT wykonywali zarówno masaże klasyczne, jak i limfatyczne. Stosunkowo szybko wypełniła się także lista zapisów do badań ultrasonograficznych. Lekarz Jolanta Bednarz – Pawełek realizująca te badania i interpretująca ich wyniki miała sporo pracy. Wśród tego rodzaju świadczeń dominowała diagnostyka jamy brzusznej. Kilkakrotnie urządzenie ultrasonograficzne zostało też wykorzystane do sprawdzenia struktury i obrazu wewnętrznego piersi, a także tarczycy. Ponadto nie zabrakło  zainteresowanych do wykonania badań EKG serca. Podobnie jak w przypadku diagnostyki USG także i tutaj wyniki były od ręki komentowane i wyjaśniane przez wykwalifikowanego medyka, w tym przypadku zajmował się tym lekarz Piotr Krzemiński. Goście imprezy po sprawdzeniu stanu zdrowia korzystali z  bogatej oferty gastronomicznej. Sprawna organizacja spowodowała, że w Karwodrzy udało się połączyć przyjemne z pożytecznym, a goście imprezy integracyjnej mieli dużo dobrej zabawy. 

więcej »

Dom Pomocy Społecznej w Karwodrzy, a także Środowiskowy Dom Samopomocy w tej miejscowości oraz tamtejsze Warsztaty Terapii Zajęciowej. Te placówki organizują 21 maja wspólnie z Centrum Zdrowia Tuchów cykl badań i porad medycznych, połączony ze spotkaniem integracyjnym.

 

Zakres planowanej diagnostyki jest dosyć szeroki. Osoby, które zdecydują się odwiedzić stanowiska medyczne będą mogły skontrolować ciśnienie  i poziom cukru we krwi. Specjaliści przypominają, że zwłaszcza po 40. roku życia warto co najmniej raz w miesiącu zmierzyć ciśnienie. Zależy ono od siły, z jaką pracuje serce, ale też od napięcia i elastyczności tętnic oraz lepkości krwi. Ciśnienie skurczowe (tzw. górne) nie powinno być wyższe niż 139 mm Hg, a rozkurczowe (tzw. dolne) - niż 89 mm Hg. Oznaczanie poziomu cukru odgrywa podstawową rolę w diagnostyce cukrzycy, ale nie tylko. Badanie to powinny również regularnie wykonywać osoby zdrowe. Utrzymujący się przez dłuższy czas wysoki poziom cukru we krwi prowadzić może  do postępującego zniszczenia organów, przede wszystkim nerek, oczu, serca oraz naczyń krwionośnych i nerwów. Ponadto zaplanowano wykonywanie badań EKG serca.  Pozwala ono na ocenę rytmu i częstości pracy serca oraz umożliwia wykrycie uszkodzenia mięśnia sercowego u osób które przeszły zawał serca. Te badania będą interpretowane przez lek. med. Piotra Krzemińskiego. Natomiast lek. med. Jolanta Bednarz – Pawełek będzie wykonywać i interpretować badania USG jamy brzusznej, tarczycy i piersi . To nieinwazyjna, całkowicie bezbolesna metoda diagnostyczna,  pozwalająca na uzyskanie obrazu narządów i tkanek przy pomocy ultradźwięków.  Pozwala ona na ocenę kształtu, wielkości, położenia oraz struktury badanych organów wewnętrznych. Głównym celem badania jest diagnoza charakteru zmian chorobowych tych narządów.

 

Ponadto w programie badań profilaktycznych przewidziano także: świadczenia z zakresu rehabilitacji medycznej, sprawdzanie słuchu oraz badania spirometryczne. Te ostatnie pozwalają na wczesne wykrycie przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. Szczególną rolę odgrywają też w diagnostyce i monitorowaniu efektów leczenia astmy. Spirometria jest także  wykorzystywana w diagnostyce zaburzeń czynności układu oddechowego w chorobach ogólnoustrojowych.

 

- Spodziewamy się, że w spotkaniu integracyjnym weźmie udział ponad 400 osób. Impreza jest adresowana do uczestników zajęć w poszczególnych placówkach, ich rodzin a także do mieszkańców. W miarę wolnych miejsc czekamy także na zgłoszenia osób z zewnątrz, zainteresowanych badaniami – mówi Sylwia Schabowska z DPS w Karwodrzy. Wcześniej jednak należy zatelefonować pod numer tel. 501 053 418, aby sprawdzić dostępność miejsc – dodaje.

więcej »
Dni otwarte w DDOMwtorek, 16 maj. 2017

Dzienny Dom Opieki Medycznej w Wierzchosławicach to nowatorska placówka opieki senioralnej, która pokazuje swoją skuteczność terapeutyczną. Teraz warunki opieki nad podopiecznymi będą mogli poznać wszyscy zainteresowani. Personel placówki, prowadzonej przez Centrum Zdrowia Tuchów, zaprasza do Wierzchosławic 18 i 19 maja w godz. od 9:00 do 17:00 w ramach Otwartych Dni Funduszy Europejskich.

 

W przypadku osób niesamodzielnych,  w podeszłym wieku decyzje o umieszczeniu w placówce podejmują na ogół członkowie rodzin. Dlatego godziny akcji zostały wybrane tak, aby mogli oni także po pracy odwiedzić DDOM, zlokalizowany w Ośrodku Zdrowia w Wierzchosławicach. Prócz obejrzenia poszczególnych pomieszczeń można będzie także porozmawiać z  personelem i podopiecznymi. Ponadto dodatkowo w drugim dniu 19 maja od 9:30 do 12:30 zorganizowane zostaną otwarte zajęcia terapii zajęciowej. W tym czasie można będzie obejrzeć wspólne działania zespołu i pacjentów.  - Dobór odpowiedniej formy terapii zajęciowej sprawia, że prócz pacjenci prócz poprawy sprawności ruchowej i lepszej kontroli chorób stają się też silniejsi psychicznie– uważa lekarz specjalista geriatrii Iwona Kurowska z Dziennego Domu Opieki Medycznej w Wierzchosławicach.  Pacjenci placówki korzystają też ze świadczeń rehabilitacyjnych, pielęgnacyjnych i opiekuńczych oraz mają zapewnioną kontynuację leczenia. Podczas przebywania w placówce otrzymują posiłki. W ramach działań edukacyjnych także ich rodziny i i opiekunowie mogą skorzystać z przygotowania do kontynuacji opieki oraz doradztwa w wyborze odpowiednich wyrobów medycznych. Wszystkie świadczenia są bezpłatne.

 

Dzienny Dom Opieki Medycznej w Wierzchosławicach jest alternatywną formą opieki senioralnej i służy wypracowaniu nowego standardu tej opieki w naszym kraju. Placówka w dni robocze zapewnia pacjentom opiekę połączoną z kontynuacją terapii i procesem usprawniania w zakresie codziennych czynności życiowych. DDOM jest przeznaczony dla osób niesamodzielnych, w szczególności  powyżej 65 roku życia, którzy w ciągu ostatniego roku korzystali z leczenia szpitalnego.

 

Szczegółowe informacje można uzyskać telefonując pod numer: 882 139 607.  Realizacja projektu „Twoja droga do zdrowia”, dzięki któremu Centrum Zdrowia Tuchów uruchomiło DDOM w Wierzchosławicach jest finansowana z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój”. Zainteresowane osoby, które nie będą mogły odwiedzić placówki podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich mogą zaglądać do placówki dzięki spacerowi wirtualnemu pod adresem: http://czt.com.pl/files/ddom_spacer/

więcej »
Klimatyczny koncert 3MAJ SIĘ ZDRÓWponiedziałek, 15 maj. 2017

Dzieci uczęszczające do Przedszkola Publicznego w Tuchowie będą oddychać czystszym powietrzem. Taki jest wymierny skutek szóstej edycji 3MAJ SIĘ ZDRÓW FESTIVAL. Przed koncertem Kasi Kowalskiej dyrektor placówki Ewa Świderska odebrała oczyszczacze powietrza, ufundowane przez Centrum Zdrowia Tuchów, które zainicjowało imprezę i Burmistrza Tuchowa, pod którego patronatem festiwal został zorganizowany. Mniej wymiernym, ale bardzo konkretnym efektem imprezy była dobra zabawa publiczności, podczas akustycznego koncertu artystki.

 

Kasia Kowalska, której gwałtowne opady deszczu nie pozwoliły wystąpić przed tygodniem przyjechała do Tuchowa raz jeszcze. Jak przystało na imprezę - w tym roku podporządkowaną zabiegom związanym z poprawą stanu powietrza - wystąpiła pośród drzew, otaczających tuchowski amfiteatr.  Akustyczna interpretacja ulubionych hitów przypadła do gustu publiczności. Amfiteatr falował  w rytm największych przebojów z ponad dwudziestoletniej obecności artystki na scenie. To także zasługa faktu, że muzycy podołali zgrabnemu przearanżowaniu materiału, a niektóre utwory w wersji akustycznej zyskały nową świeżość. Warunki plenerowe nie przeszkodziły w dobrym nagłośnieniu koncertu, dzięki czemu słuchać było wyraźnie wszystkie muzyczne akcenty wieczornego spektaklu. Pozwoliło to na tyle przekonać publiczność, że dała się zaprosić do wspólnego śpiewania, a po zakończeniu domagała się bisów. W programie nie zabrakło tak rozpoznawalnych przebojów jak: „Prowadź mnie",  "Spowiedź", "Antidotum" czy "To co dobre". Artystka prowadziła dialog z publicznością, a kiedy perkusja wybijała skoczny rytm, zachęcała do tańca. Nie pozostawiła wątpliwości, że kocha scenę, muzykę i potrafi być wdzięczna za entuzjastyczne przyjęcie. Po występie Kasia Kowalska cierpliwie podpisywała płyty w Domu Kultury, gdzie pozowała także do zdjęć z fanami.

 

Dodajmy, że przed koncertem ze sceny przekazane zostały informacje na temat zaawansowania programu, w ramach którego można uzyskać dofinansowanie do wymiany pieca w domu na bardziej ekologiczny. Zainteresowanie programem wyraziło już w Tuchowie ponad 600 rodzin. Pomoc finansowa może wynieść nawet do 8 tys. zł. Przypomnijmy, że prócz Centrum Zdrowia Tuchów, Fundacji Zdrowym Być, Domu Kultury i Radia RDN współorganizatorem 3MAJ SIĘ ZDRÓW FESTIVAL było też stowarzyszenie Eko Aura Małopolska (Powietrze Tuchów).

więcej »

- Uwielbiam grać koncerty. Kiedyś od nich stroniłam. Do dziś mnie to stresuje, ale jednak potrafię się już zatracić i zapomnieć, że jestem przed ludźmi. Mam te swoje dźwięki. Mogą być dziwne, mocne, za mocne, za głośne, ale są moje. Czuję się, dzięki nim w swoim – innym wymiarze. Tak o wykonywaniu swojej muzyki na żywo mówi Kasia Kowalska. Ponieważ podczas minionego weekendu nawałnica z gwałtownymi  opadami uniemożliwiła występ artystce na scenie 3MAJ SIĘ ZDRÓW w ramach festiwalowej dogrywki można jej będzie posłuchać z programem akustycznym w najbliższą niedzielę 14 maja w tuchowskim amfiteatrze.

 

Podczas koncertu można się spodziewać najbardziej znanych piosenek z ponad dwudziestoletniej obecności wokalistki i kompozytorki na scenie. - Będzie  trochę śmiesznie i trochę smutno, trochę rockowo. Koncerty akustyczne są dla mnie wyjątkowo, ponieważ jest duża intymność między mną a publicznością, nie ma tej ściany dźwięku – mówi Kasia Kowalska w wywiadzie dla Radia RDN Małopolska.  Pytana o dbałość o własne zdrowie przyznaje, że w ubiegłym tygodniu przechodziła cykl badań profilaktycznych. - Pilnuję tego dwa razy w roku i myślę, że to jest klucz do tego, żeby utrzymywać się w zdrowiu, mieć lepsze samopoczucie. Zachęcam także do uprawiania sportu - dodaje.

 

Ostatnie doświadczenia życiowe  Kasi Kowalskiej mocno ją odmieniły. Po podróży do Ameryki Południowej mroczna i tajemnicza artystka stała się bardziej otwarta i wyluzowana. Jak powiedziała Annie Matusiak w wywiadzie dla portalu Plejada - tam zobaczyłam, jak bardzo my ludzie zaburzyliśmy harmonię i energię. Ta podróż pozwoliła naprawdę odpowiedzieć sobie na pytania: kim jestem i co chcę zrobić w życiu, czy jestem ze sobą szczęśliwa, jakie ma być moje życie?

 

Kasia Kowalska od debiutu w 1994 r  wydała 8 płyt i wylansowała wiele przebojów. Były wśród nich takie utwory jak: "Jak rzecz", "A to co mam", "Co może przynieść nowy dzień", "Nobody", "Coś optymistycznego", "Wyrzuć ten gniew", "Antidotum" czy "To co dobre".  Prócz największym przebojów w Tuchowie nie zabraknie także nowego repertuaru. Ostatni singiel artystki „Aya” jest zapowiedzią kolejnego albumu. Utwór to owoc współpracy z Markiem Dziedzicem – współautorem muzyki i producentem singla. Sama Kasia napisała tekst i współkomponowała "Ayę". Jest ona również odpowiedzialna za reżyserię klipu do tego utworu. Początek tuchowskiego koncertu w ramach dogrywki 3MAJ SIĘ ZDRÓW FESTIVAL o godz.20:00.

więcej »
Puchar Tarnowa MTB z CZTwtorek, 9 maj. 2017

Zbliża się III edycji Rodzinnego Pikniku Rowerowego, który zabezpieczy medycznie Centrum Zdrowia Tuchów. Zawody odbędą się w pierwszą sobotę czerwca na stadionie LKS Dunajec Zbylitowska Góra. Organizatorzy przygotowali trasy rowerowe o różnym stopniu trudności, w zależności od kategorii wiekowej zawodników. Dodatkowo dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Sportowym „SOKÓŁ TARNÓW” tegoroczny Piknik Rowerowy w Zbylitowskiej Górze poszerzony został o zawody Puchar Tarnowa MTB xc – 2017. W punkcie medycznym CZT wykonywany będzie także pomiar ciśnienia i poziomu glukozy. Już teraz zapraszamy.

więcej »

Burza i obfite opady deszczu spowodowały przełożenie części koncertowej 3 MAJ SIĘ ZDRÓW FESTIVAL 2017.  Koncert Kasi Kowalskiej odbędzie się 14 maja w tuchowskim amfiteatrze o godz. 20-ej. O terminie koncertu MC Silka będziemy informować. Jednak zanim rozpoczęła się nawałnica festiwalowe stoiska odwiedziło wielu gości. Powodzeniem cieszyły się medyczne badania profilaktyczne, zainteresowani dopytywali o szczegóły energooszczędnych sposobów ogrzewania, oglądali prezentację miejscowych szkół i rozstrzygnięcia ekologicznych konkursów.

 

Część wydarzeniową imprezy rozpoczął rekreacyjny marsz po zdrowie wokół miasta, pod hasłem „Oddech sportu”.  Aktywnie uczestniczyły w nim działaczki Stowarzyszenia „Moje siedlisko” oraz PTG „Sokół” Świat Pracy. W części medycznej pod hasłem „Tchnienie zdrowia” prócz miniszkoły rodzenia, badań stóp i wzroku, pomiarów ciśnienia i poziomu cukru wykonywano także po raz pierwszy w plenerze w Tuchowie badania spirometryczne. W związku z podpisaniem koalicji dla czystego powietrza Centrum Zdrowia Tuchów bezpłatnie prowadzi taką diagnostykę chorób płuc dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców Tuchowa. Podczas imprezy badania mogli wykonywać także festiwalowi goście.

 

W „Przestrzeniach nowych technologii” na tuchowskim rynku zaprezentowano kotły kilkunastu wiodących producentów. Pokazywano różne technologie i prezentowano finansowe uwarunkowania ich stosowania. Można było policzyć koszty eksploatacji różnych pieców dla konkretnych budynków. Jak pokazano na przykładach stosowanie nowoczesnych źródeł ciepła nie oznacza wzrostu rachunków za ogrzewanie. Dla wielu rodzin to ważne informacje, ponieważ od 1 lipca bieżącego roku w związku z wejściem w życie uchwały antysmogowej w Małopolsce mogą być instalowane tylko piece i kominki o emisji pyłu do 40 mg na metr sześcienny spalin. Ponadto obowiązywał będzie zakaz stosowania jako opału mułów i flotów węglowych oraz spalanie drewna o wilgotności powyżej 20%.

 

W zależności od rodzaju pieca uchwała daje kilka lat na wymianę urządzeń zanieczyszczających powietrze. Jednak im szybciej to zrobimy, tym bardziej przyczynimy się do poprawy zdrowia swoich rodzin i mieszkańców okolicy.  Podczas festiwalu rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Światłoczuli - choroba to nie wstyd”. Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Niemiec z Tuchowa za pracę „Czar Wielkanocy”, drugie miejsce przypadło grupie pacjentów Oddziału Dziennego Psychiatrii za zdjęcie „Praca z duchem”, a trzecie miejsce zajęła Paulina Bartosik z Krakowa za pracę portretową. Laureaci otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez Centrum Zdrowia. Stowarzyszenie Eko-Aura Małopolska (Powietrze Tuchów) nagrodziło uczniów - autorów najlepszych prac, zgłoszonych do konkursu plastycznego.

 

Grupa teatralna z Ośrodka Psychoterapii w montażu muzyczno-słownym zaprezentowała na scenie fragmenty „Małego księcia”. Przeprowadzenie konkursów i prezentacji było możliwe dzięki współorganizacji imprezy przez tuchowski Dom Kultury. Przedszkole Publiczne w Tuchowie otrzymało oczyszczacze powietrza, ufundowane przez Centrum Zdrowia Tuchów i Burmistrza Tuchowa, pod patronatem którego odbywał się festiwal.

więcej »

Połączyć przyjemne z pożytecznym. Taki cel przyświeca organizatorom Kotła ekologicznego czyli przeglądu ekonomicznych rozwiązań  wymiany domowych źródeł ciepła na bardziej przyjazne dla środowiska. Prócz koncertów, propozycji kulturalnych, zdrowotnych i medycznych podczas 3MAJ SIĘ ZDRÓW FESTIVAL w najbliższą sobotę w Tuchowie będą praktyczne porady i możliwość zapoznania się ofertą producentów, a także porozmawiania z instalatorami.

 

W sumie w tym i przyszłym roku w Tuchowie i okolicach ma być wymienionych blisko 300 pieców. Obecnie osoby zainteresowane wsparciem finansowym wymiany źródeł ciepła przechodzą tak zwany audyt, czyli sprawdzanie rozwiązań grzewczych oraz instalacji. Dlatego w odpowiedzi na zapotrzebowanie informacyjne na tuchowski rynek zjedzie kilkanaście ciężkich samochodów z demonstratorami nowoczesnych technologii.

 

Wśród propozycji medycznych znalazły się plenerowe pomiary ciśnienia krwi i zawartości glukozy. Będą badania stóp oraz - znak firmowy Centrum Zdrowia Tuchów -  miniszkoła rodzenia. Nie zabraknie badań spirometrycznych. To czynnościowa forma diagnostyki płuc, pomocna przy wykrywaniu chorób, które powodują zwężenie dróg oddechowych i utrudniają oddychanie, m.in. astmy oskrzelowej czy przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. Raz na dwa lata spirometrię powinien wykonać każdy palacz papierosów powyżej 40. roku życia. Ponadto wykonanie badania jest wskazane dla osób, u których występuje długotrwały kaszel czy duszności. Zazwyczaj na badanie spirometryczne niezbędne jest skierowanie.

 

Obecnie jednak ze względu na zawiązanie Koalicji dla czystego powietrza na Pogórzu Centrum Zdrowia Tuchów wykonuje bezpłatnie taką diagnostykę dla mieszkańców gminy. Wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z podobnej możliwości także podczas imprez festiwalowych. Przed wieczornymi koncertami MC Silka i Kasi Kowalskiej nie zabraknie też innych propozycji kulturalnych. Grupa teatralna z Ośrodka Psychoterapii zaprezentuje fragmenty „Małego księcia”. Rozstrzygnięte zostaną konkursy: plastyczny i fotograficzny. Na ten ostatni zorganizowany przez Centrum Zdrowia Tuchów pod hasłem „Światłoczuli” wpłynęło kilkanaście prac.

 

Jak mówi pomysłodawczyni Agnieszka Pytel z Ośrodka Psychoterapii autorzy nie obawiali się pokazać trudnych emocji, czyli wstydu w kontekście choroby. Autorom trzech najlepszych zdjęć zostaną wręczone nagrody pieniężne. Wyróżnieni zostaną także tryumfatorzy ekologicznego konkursu plastycznego „Skutki smogu”, zorganizowanego dla uczniów tuchowskich szkół przez Stowarzyszenie "Eko Aura Małopolska" Powietrze Tuchów – partnera organizacyjnego Festiwalu. Przed występem gwiazdy wieczoru Kasi Kowalskiej miejscowe Przedszkole Publiczne otrzyma oczyszczacze powietrza,  ufundowane przez Centrum Zdrowia Tuchów oraz Burmistrza Miasta.  Początek imprez na rynku już od godz. 13ej, kiedy pod hasłem „Oddech sportu”  rozpocznie się rekreacyjny marsz z kijkami.

więcej »

Jako najstarsze dziecko w rodzinie opiekowała się siostrami i chęć opieki postanowiła przenieść na innych. Przez 35 lat pracy zawodowej zawsze starała się nieść pomoc potrzebującym. Praca na Sali Operacyjnej Oddziału Ginekologiczno  - Położniczego ukształtowała jej empatię, wysoką odporność na stres, odpowiedzialność i indywidualne podejście do pacjenta. Krystyna Korzeniowska rozpoczęła pełnienie obowiązków Naczelnej Pielęgniarki Centrum Zdrowia Tuchów.

 

Pytana o osoby, które towarzyszyły jej podczas drogi zawodowej nie zastanawia się długo.  - Zawsze trafiałam na ludzi, którzy doceniali moje osiągnięcia i mobilizowali do pracy. Jedną z tych osób jest Pani Jola Obrzut - mój rozwój zawsze splatał się z jej osobą - tłumaczy. Zanim objęła funkcję Pielęgniarki Naczelnej od 2013 roku zajmowała się koordynacją pracy pielęgniarek Przychodni. Była odpowiedzialna m. in. za harmonogramy pracy czy zaopatrzenie w materiały i leki. Ponadto już od 16 lat jako pielęgniarka laryngologiczna zajmuje się  badaniami słuchu, asystując przy zabiegach i współpracując z lekarzami. Wcześniej doświadczenie zdobywała też w środowisku szkolnym, prowadząc badania przesiewowe, świadcząc pomoc przedlekarską, zajmując się oświatą zdrowotną i prowadząc szczepienia. Ponadto umiejętności doskonaliła na sali operacyjnej jako pielęgniarka anestezjologiczna zajmując się: oceną stanu zdrowia pacjentów, przygotowaniem ich do znieczuleń i asystą przy znieczuleniach. Jako osoba zastępująca pielęgniarkę oddziałową układała też harmonogramy pracy, dbała o zaopatrzenie w leki i materiały oddziału. Sprawowała także nadzór nad pracą salowych.

 

Krystyna Korzeniowska jest absolwentką pielęgniarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie, gdzie w 2011 roku obroniła pracę licencjacką. W 1981 roku ukończyła  Liceum Medyczne w Tarnowie. Ponadto ukończyła także Studium Menedżerskie dla kierowniczej kadry pielęgniarskiej, Kurs Kwalifikacyjny dla Pielęgniarek Oddziałowych i kilka innych kursów kwalifikacyjnych.  Jedną z jej specjalności pozamedycznych jest wypiek ciast. W wolnych chwilach relaksuje się poprzez przebieżki z psem, lubi też pracować w ogrodzie.

więcej »
Zabawa w czystej postaci!środa, 19 kwi. 2017

Czekasz na coś optymistycznego? Pragniesz tego, jak czystego powietrza? I pewnie chcesz to mieć bardzo, bardzo szybko? To bądź gotów, bo szósta edycja 3maj się Festival startuje już 6 maja. Tym razem odkrywamy pozytywne przestrzenie muzyczne z KASIĄ KOWALSKĄ i podkręcamy proekologiczne działanie w rytm fast rappingu MC SILK’a.

Będą same hity w czystej postaci Kasi Kowalskiej i „Rapunk” aż do utraty tchu. Gwiazda wieczoru zagra program „The best of…”, a MC SILK zaśpiewa na najwyższych obrotach.  Zjednoczymy nie tylko dwie odmienne przestrzenie muzyczne, ale także różne inicjatywy i organizacje, dla których ekologia, zdrowy styl życia, a przede wszystkim czyste powietrze są najważniejsze.

Rozpoczynamy od nordic walking-u, czyli rekreacyjnej spacerologii wokół Tuchowa. Nie zabraknie także solidnej dawki zdrowia i profilaktycznych porad medycznych. Świeży powiew sztuki zapewnią zespoły muzyczne i taneczne z Tuchowskiego Domu Kultury oraz grupa teatralna z Ośrodka Psychoterapii. Odbędzie się również finał i wernisaż konkursów plastycznego oraz fotograficznego „Światłoczuli – choroba bez wstydu”.

Pełną piersią będziemy rozmawiać o „Powietrzu Tuchów” i zachęcać do wspierania Koalicji na rzecz zdrowia, czystego powietrza i kultury życia. Dobrą atmosferę zapewnią strefy zabaw dla dzieci, nowych technologii, ekologii, kulinariów i lokalnych produktów. Przez cały dzień zrobimy wielki kocioł doskonałej zabawy, ale też świadomej i rozważnej edukacji ekologicznej. Zapraszamy na muzykę, maj i medycynę w czystej i naturalnej postaci. 

Organizatorzy: Centrum Zdrowia Tuchów, Fundacja Zdrowym Być, Stowarzyszenie „Eko-Aura Małopolska” Powietrze Tuchów, radio RDN Małopolska i Dom Kultury w Tuchowie.

Patronat: Burmistrz Tuchowa

Patronat medialny: Gazeta Krakowska, Tarnów.in, Tarnów.net.pl, Kurier Tuchowski, Tuchów - Warto zobaczyć, Kurier Dąbrowski, Radio RDN Małopolska, Temi, Tarnowska.TV, Tarnowskieinfo, MiastoiLudzie.

więcej »

Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o.
33-170 Tuchów ul. Szpitalna 1
Sekretariat
Tel. 14 65 35 101
Fax.14 65 35 104

Zapewniające intymność, komfortowe i bardzo dobrze wyposażone. Takie są nowe sale oddziału położniczego i neonatologicznego Centrum Zdrowia Tuchów.

 

Od 13 października będą już z nich korzystały młode matki. Otwarcie oddziałów oznacza zakończenie realizacji jednego z największych projektów inwestycyjnych ostatnich lat w Tuchowie pod hasłem „Nowoczesn

Bezpieczne wykonywane przy użyciu pierwszego w regionie, bardzo dokładnego, aparatu cyfrowego z niską dawką promieniowania RTG. Panie pomiędzy 50 a 69. rokiem życia mogą je wykonać bezpłatnie,  aby potwierdzić, że są zdrowe.

Centrum Zdrowia Tuchów  w ramach Zespołu Chirurgii Jednego Dnia wykonuje zabiegi polegające na usunięciu trzeciego migdałka. Operacje usunięcia trzeciego migdałka w Centrum Zdrowia Tuchów wykonują lekarze z wieloletnim stażem: lek. med. Urszula Horbacewicz - specjalista otolaryngolog oraz lek. med. otolaryngolog i specjalista audiolog - Przemysław Jarmoliński.  Zabiegi wykonywane są bezpłatnie w ramach kontraktu  z Narodowym Fundusz

Zabiegi usuwania zaćmy nowoczesną metodą fakoemulsyfikacji przeprowadza lek. med. Adam Słoka - specjalista w zakresie okulistyki. Posiadamy nowoczesny sprzęt, proponujemy  krótkie terminy, wykorzystujemy amerykańskie soczewki.  

 

 

 

 


To, co nas wyróżnia:

 

  • Wysokiej klasy specjaliści

Pracownia Tomografii Komputerowej jest najnowocześniejszym oddziałem diagnostycznym w Centrum Zdrowia Tuchów. Wyposażona została, w najlepszy w swojej klasie, 16-rzędowy tomograf Toshiba Aquilion wraz z dwumonitorową stacją lekarską i automatyczną strzykawką. Wielorzędowy tomograf zapewnia optymalne parametry skanowania, minimalną w pełni bezpieczną dla Pacjenta, dawkę promieniowania rentgenowskiego or

Rejestracja elektroniczna:
- wpisz swoje dane kontaktowe
- kliknij "wyślij"
- skonktaktujemy się z Tobą aby umówić się na najlepszy dla Ciebie termin